داسنتنی ها
این لامپ با سه تیوب U شکل هرکدام با توان ۳ وات و مجموعاً با توان مصرفی ۹ وات طراحی و تولید شده است. این نوع طراحی منجر به دست‌یابی به بالاترین نور ممکن تولیدی گردیده به نحوی که جایگزین مناسبی برای لامپ‌های اشکی شمعی رشته‌ای (لوستری) محسوب می‌گردد. میزان و نوع مواد اساسی بکار رفته در این لامپ ظرافت‌های بی‌بدیلی به وجود آورده به نحوی که مصرف‌کنندگان آن از قرار گرفتن این لامپ بر روی ل
ابتدا در زير لوستر پارچه اي بيندازيد تا قطرات آب را که از آن خواهد ريخت، جذب کند. سپس يک ليوان را با يک قسمت الکل و سه قسمت آب پر کنيد. ليوان را بالا برده زير هريک از آويزها بگيريد به طوري که قطعات بلوري لوستر در مايع داخل ليوان غوطه ور شوند. با اين روش قطعات بلورين بدون آن که اثري از لکه هاي آب يا پرز پارچه بر روي آنها باقي بماند، خشک خواهند شد. قسمت هايي که تميزکردن آن ها به اين طريق ممکن نيست، دستکش به دست کرده و
پیش از خرید به فضا و متراژ اتاق نشیمن توجه کنید تا بتوانید لوستری متناسب برای این فضا خریداری کنید. برخی افراد ممکن است برای یک فضای کوچک سراغ لوسترهای ۷ شاخه یا بزرگ و چندلایه بروند. این‌کار موجب می‌شود تا فضای اتاق‌نشیمن و خانه‌تان کوچک به‌نظر برسد.
اگر خواهان ایجاد فضایی باشکوه در خانه خود هستید، از لوسترهایی با ترکیب رنگ سیاه و سفید استفاده کنید و لوسترهای بزرگی که شاخه های کمی دارند هم معمولا زیبا نیستند.
نوع جدیدی از لوسترها ساخته شده است که تعویض لامپ درآن بدون نیاز به باز و بسته کردن انبوهی از قطعات لوستر صورت می گیرد. گفتنی است: این نوع لوستر به خصوص در اماکنی مانند فضاهای باز که به دلیل مشکل در لامپ مدتها محیط در تاریکی باقی می ماند، کاربرد فراوان دارد. برای تعویض فقط کافی است تا لامپ را از شیار لوستر خارج نمود و سپس با تکرار همین عمل لوستر را سوار نمود.
لوسترها نور عمومی اتاق را فراهم می آورند، و فضا را بدون کنتراست و یکدست جلوه می دهند که در نتیجه ، همه لوازم و اثاث اتاق بی روح وخشک به نظر می رسد. این در حالی است که آباژورها با ایجاد تضاد و سایه روشن در نور ، فضا را از یکنواخنی و کسالت خارج می کنند. به همین دلیل ترکیب کردن این دو نوع نور ، یعنی نور عمومی لوستر و نور تزیینی آباژور ، در کنار هم و در یک اتاق توصیه می شود.
اگر می خواهید روی میز ناهارخوری خود لوستری نصب کنید، بهتر است آن را کاملا پایین بیاورید تا تمام فضای میز را روشن کنید. به این ترتیب همه ظروف و غذاهای روی میز کاملا روشن می شود و این نکته علاوه بر اینکه زیبایی ایجاد می کند، اشتهای شما را نیز افزایش می دهد!
نورپردازي توسط لوستر به طور کلي به سه فرم اصلي سربالا، سر پايين و خوابيده تقسيم مي شود. در مدل سربالا، نور به طرف بالا انتشار مي يابد و در نتيجه سقف هم روشن مي شود ولي در مدل سر پايين نور حاصل به طرف زمين است و سقف تاريک تر خواهد بود و در مدل سوم شاخه ها به موازات سقف و به صورت خوابيده قرار دارند و نور بيشتر به طرفين يعني ديوارها هدايت مي شود.
برای نصب لوستر نیاز به داشتن اصول اولیه برق مانند سیم‌کشی دارید. دستورالعمل نصب لوستر را در راهنمای آن بخوانید. به وزن لوستر دقت کنید و بررسی کنید که آیا می‌توانید از جعبه اتصال سقف قدیمی خود استفاده کنید یا باید یک جعبه اتصال جدید و قابل اطمینان نصب نمایید.
هم‌خوانی آباژورها با نوع لوستر بسیار مهم است؛ در اتاقی که آباژورهای پایه دار یا رومیزی آن با پارچه‌هایی با طراحی مدرن وجود دارد باید از لوستری مدرن استفاده کرد که طراحی زیبا و منحصر به فردی داشته باشد.
لوسترهای سنتی، آنهایی که مادرها و مادربزرگ‌ها می‌پسندند، قیمت‌های سرسام‌آوری دارند. قیمت آنها بر اساس جنس آنها متغیر است. لوسترهای برنزی، برنجی، نقره‌ای و آنهایی که آب‌طلا دارند، رکورد قیمت را شکسته‌اند.
گاهی در یک لوستر، تلفیقی از چند نوع کریستال به چشم می‌خورد. به عنوان نمونه، کریستال‌های بزرگ، اتریشی و کریستال‌های کوچک، ترکیه‌ای هستند. پس قیمت لوستر کریستال‌دار براساس نوع و تعداد کریستال‌ها و ارزش پایه لوستر که کریستال‌ها روی آن جای گرفته‌اند، تعیین می‌شود.
اگر در خانه لوستری دارید که کهنه شده است و قصد دارید آن را دور بیندازید، ما از شما می خواهیم که این کار را نکنید. همین لوستری را که به نظر شما کهنه شده و کارایی لازم را از دست داده است، به مراکز تعمیر لوستر بسپارید تا با هزینه اندکی آن را زیباتر از گذشته به شما تحویل دهند. آنها با تعویض نوع حباب ها و گاهی با ایجاد تغییر شکل اندک در جای چراغ ها، لوستری جدید و زیبا برای شما می سازند. با انجام این کار لازم نیست برای خری
یکی از بزرگترین صنعتها در ایران بوده و دارای اتحادیه اصناف لوستر و چراغهای زینتی می باشد و برای کشور ایجاد ارز می می نماید ، سالانه مبلغ قابل توجهی ارز از صادرات لوستر به کشور وارد می شود و تامین کننده مصرف داخل کشور نیز می باشد. البته علاوه بر تولید لوستر ، اشیاء و کالاهای تزئینی دیگری مانند آئینه و شمعدان ، انواع میوه خوری و شکلات خوری ها و ... نیز تولید میگردد که زیر مجموعه این صنعت می باشد.